Powered by Smartsupp

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Young Woman at Work

« wróć

 

Czas trwania projektu: Young Woman at Work- Rozwój umiejętności i kompetencji cyfrowych w kierunku integracji młodych kobiet na rynku pracy

Czas trwania projektu: 1.02.2020 - 31.07.2022

Numer projektu: 2019-3-IT03-KA205-017261

Program: Erasmus+

Kluczowa akcja: Partnerstwa na rzecz współpracy i wymiany praktyk

Typ akcji: Partnerstwa na rzecz współpracy w edukacji dorosłych

KOORDYNATOR: TIBER UMBRIA COMETT EDUCATION PROGRAMME (Włochy)

Strona internetowa: do aktualizacji

FACEBOOK: https://www.facebook.com/profile.php?id=100076119710684 

Słowa kluczowe: ICT - nowe technologie - kompetencje cyfrowe ; Kwestie rynku pracy w tym doradztwo zawodowe / bezrobocie wśród młodzieży.

 

Opis projektu

W naszych czasach integracja młodzieży na rynku pracy niesie ze sobą wielkie wyzwania dla państw członkowskich, ponieważ młodzi W dzisiejszych czasach integracja młodzieży na rynku pracy stanowi wielkie wyzwanie dla państw członkowskich, ponieważ młodzi ludzie w wieku 15-24 lat są jedną z największych ofiar kryzysu gospodarczego, jeśli chodzi o ich perspektywy zatrudnienia.
Sytuacja jest jeszcze gorsza dla młodych kobiet w tym przedziale wiekowym, z odsetkiem bezrobocia sięgającym 16,2%, według statystyk Eurostatu z 2017 roku. Jeśli przyjrzymy się bliżej statystykom z 2017 roku dotyczącym krajów partnerskich projektu, z rozczarowaniem uświadomimy sobie, że bezrobotne młode kobiety w Grecji osiągają odsetek 48,2%, co oznacza, że około 1 na 2 kobiety jest bezrobotna, we Włoszech 37,2%, co oznacza, że około 1 na 3 młode kobiety jest bezrobotna, na Cyprze 22,9%, co oznacza, że około 1 na 4 kobiety jest bezrobotna, w Rumunii 18,6%, co oznacza, że około 1 na 5 kobiet jest bezrobotna i w Polsce 15% przy czym 1 na 6 kobiet w wieku 15-24 lata jest bezrobotna (Eurostat, 2017). Wszyscy musimy zdać sobie sprawę, że młode kobiety są podstawowym atutem europejskich gospodarek i społeczeństw. Dlatego wzmocnienie pozycji młodych kobiet, poprzez stworzenie odpowiednich warunków do aktywnego uczestnictwa w rynku pracy, jest uważane za imperatyw dla rozwoju gospodarczego i społecznego oraz dla zrównoważonego rozwoju społeczeństw europejskich. Partnerstwo pomiędzy pięcioma organizacjami ma na celu promowanie działań i wymianę dobrych praktyk w zakresie technologii cyfrowych, aby ułatwić młodym kobietom zawodową integrację z rynkiem pracy. Projekt będzie wspierał, z jednej strony, profesjonalistów pracujących z młodymi kobietami w celu poprawy ich umiejętności cyfrowych i wzmocnienia inicjatyw edukacji cyfrowej skierowanych do nich (zwłaszcza młodych kobiet należących do grup defaworyzowanych, uchodźców, migrantów), w celu przeszkolenia ich w zakresie profesjonalnego wykorzystania technologii cyfrowej, aby zwiększyć ich szanse na zatrudnienie, rozwój społeczno-edukacyjny i osobisty oraz ułatwić im integrację zawodową i społeczną. Z drugiej strony, da młodym kobietom możliwość poprawy podstawowych umiejętności cyfrowych i kluczowych kompetencji poprzez doświadczenia i środowiska edukacyjne, aby zwiększyć ich szanse na płynną integrację z rynkiem pracy.

Celem projektu jest międzynarodowa synergia pomiędzy 5 europejskimi organizacjami o tej samej potrzebie -.
ROZWÓJ UMIEJĘTNOŚCI I KOMPETENCJI CYFROWYCH MŁODYCH KOBIET W CELU ZWIĘKSZENIA ICH SZANS NA INTEGRACJĘ Z RYNKIEM PRACY. Grupą docelową są pracownicy młodzieżowi, trenerzy, eksperci ICT i technologii cyfrowych zaangażowani w edukację młodzieży, należący do grup partnerskich, a także kobiety o niskich umiejętnościach cyfrowych i młode kobiety należące do grup defaworyzowanych (tj. kobiety mieszkające w odległych miejscach, uchodźcy, migranci).
obszary, uchodźcy, migranci), proponujemy projekt mający następujące cele:

  1. Zwiększenie rozwoju zawodowego w zakresie umiejętności i kompetencji cyfrowych każdego z partnerów poprzez 4 Krótkoterminowe wspólne szkolenia dla pracowników.
  2. Wzmocnienie sieci współpracy między partnerami poprzez stworzenie strony internetowej o nazwie YoungWomen@Work, zawierającej najlepsze praktyki w nabywaniu umiejętności cyfrowych, fora dyskusyjne, odwróconą klasę, notatki, filmy z przechwytywaniem ekranów przez nauczycieli prowadzących zajęcia online,ebooki, itp.
  3. Uruchomienie kampanii zwiększającej świadomość - YOUNGWOMEN@WORK.

Cele zostaną osiągnięte poprzez:

  • 4 krótkoterminowe wspólne szkolenia dla pracowników, podczas których grupy docelowe poznają 4 MODUŁY w formie warsztatów:
    • 1.Digital Literacy - Women Catching Up,
    • 2.Netykieta i zagrożenia w sieci,
    • 3.Cyfrowe umiejętności biznesowe,
    • 4.Marketing internetowy
  • Strona internetowa YoungWomen@Work jako sieć cyfrowa pomiędzy organizacjami partnerskimi, która będzie rozpowszechniać wiedzę i szkolenia dla młodych kobiet za pomocą metod asynchronicznych (fora, materiały do wykładów, itp.),
  • Kampania zwiększająca świadomość, YOUNGWOMEN@WORK, gdzie nasze grupy docelowe będą współdziałać z opinią publiczną i kampania zwiększająca świadomość, YOUNGWOMEN@WORK, w ramach której grupy docelowe będą wchodzić w interakcje z opinią publiczną i przekazywać przesłanie naszego projektu dotyczące potrzeby rozwoju umiejętności cyfrowych ludziom oraz wywierać nacisk na decydentów,
  • 4 krótkie szkolenia dla młodych kobiet, zgodnie z modelem 4 Krótkoterminowe wspólne szkolenie personelu.

Transnarodowy charakter projektu pomaga wszystkim partnerom w ich rozwoju zawodowym w zakresie nauczania umiejętności cyfrowych, w porównaniu podejść oferowanych przez 5 krajów partnerskich w zakresie rozwoju umiejętności cyfrowych, w osiągnięciu większej systematyczności w pracy z młodzieżą, większej widoczności na poziomie krajowym i międzynarodowym oraz lepszej znajomości europejskich narzędzi do realizacji projektu. 

 

Partnerzy projektu:

  • SC MIXT SOURCE MANAGEMENT SRL (RO) ,
  • STANDO LTD (CY)
  • MPIRMPAKOS D. & SIA O.E. (EL) ,
  • WYZSZA SZKOLA BIZNESU I NAUK O ZDROWIU (PL)

 

Jak się z nami skontaktować?

Kontakt do koordynatora instytucjonalnego: j.wisniewski@wsbinoz.pl 

created by: Strony Internetowe Łódź