Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Young Woman at Work

« wróć

 

Czas trwania projektu: Young Woman at Work- Rozwój umiejętności i kompetencji cyfrowych w kierunku integracji młodych kobiet na rynku pracy

Czas trwania projektu: 1.02.2020 - 31.07.2022

Numer projektu: 2019-3-IT03-KA205-017261

Program: Erasmus+

Kluczowa akcja: Partnerstwa na rzecz współpracy i wymiany praktyk

Typ akcji: Partnerstwa na rzecz współpracy w edukacji dorosłych

KOORDYNATOR: TIBER UMBRIA COMETT EDUCATION PROGRAMME (Włochy)

Strona internetowa: do aktualizacji

FACEBOOK: https://www.facebook.com/profile.php?id=100076119710684 

Słowa kluczowe: ICT - nowe technologie - kompetencje cyfrowe ; Kwestie rynku pracy w tym doradztwo zawodowe / bezrobocie wśród młodzieży.

 

Opis projektu

W naszych czasach integracja młodzieży na rynku pracy niesie ze sobą wielkie wyzwania dla państw członkowskich, ponieważ młodzi W dzisiejszych czasach integracja młodzieży na rynku pracy stanowi wielkie wyzwanie dla państw członkowskich, ponieważ młodzi ludzie w wieku 15-24 lat są jedną z największych ofiar kryzysu gospodarczego, jeśli chodzi o ich perspektywy zatrudnienia.
Sytuacja jest jeszcze gorsza dla młodych kobiet w tym przedziale wiekowym, z odsetkiem bezrobocia sięgającym 16,2%, według statystyk Eurostatu z 2017 roku. Jeśli przyjrzymy się bliżej statystykom z 2017 roku dotyczącym krajów partnerskich projektu, z rozczarowaniem uświadomimy sobie, że bezrobotne młode kobiety w Grecji osiągają odsetek 48,2%, co oznacza, że około 1 na 2 kobiety jest bezrobotna, we Włoszech 37,2%, co oznacza, że około 1 na 3 młode kobiety jest bezrobotna, na Cyprze 22,9%, co oznacza, że około 1 na 4 kobiety jest bezrobotna, w Rumunii 18,6%, co oznacza, że około 1 na 5 kobiet jest bezrobotna i w Polsce 15% przy czym 1 na 6 kobiet w wieku 15-24 lata jest bezrobotna (Eurostat, 2017). Wszyscy musimy zdać sobie sprawę, że młode kobiety są podstawowym atutem europejskich gospodarek i społeczeństw. Dlatego wzmocnienie pozycji młodych kobiet, poprzez stworzenie odpowiednich warunków do aktywnego uczestnictwa w rynku pracy, jest uważane za imperatyw dla rozwoju gospodarczego i społecznego oraz dla zrównoważonego rozwoju społeczeństw europejskich. Partnerstwo pomiędzy pięcioma organizacjami ma na celu promowanie działań i wymianę dobrych praktyk w zakresie technologii cyfrowych, aby ułatwić młodym kobietom zawodową integrację z rynkiem pracy. Projekt będzie wspierał, z jednej strony, profesjonalistów pracujących z młodymi kobietami w celu poprawy ich umiejętności cyfrowych i wzmocnienia inicjatyw edukacji cyfrowej skierowanych do nich (zwłaszcza młodych kobiet należących do grup defaworyzowanych, uchodźców, migrantów), w celu przeszkolenia ich w zakresie profesjonalnego wykorzystania technologii cyfrowej, aby zwiększyć ich szanse na zatrudnienie, rozwój społeczno-edukacyjny i osobisty oraz ułatwić im integrację zawodową i społeczną. Z drugiej strony, da młodym kobietom możliwość poprawy podstawowych umiejętności cyfrowych i kluczowych kompetencji poprzez doświadczenia i środowiska edukacyjne, aby zwiększyć ich szanse na płynną integrację z rynkiem pracy.

Celem projektu jest międzynarodowa synergia pomiędzy 5 europejskimi organizacjami o tej samej potrzebie -.
ROZWÓJ UMIEJĘTNOŚCI I KOMPETENCJI CYFROWYCH MŁODYCH KOBIET W CELU ZWIĘKSZENIA ICH SZANS NA INTEGRACJĘ Z RYNKIEM PRACY. Grupą docelową są pracownicy młodzieżowi, trenerzy, eksperci ICT i technologii cyfrowych zaangażowani w edukację młodzieży, należący do grup partnerskich, a także kobiety o niskich umiejętnościach cyfrowych i młode kobiety należące do grup defaworyzowanych (tj. kobiety mieszkające w odległych miejscach, uchodźcy, migranci).
obszary, uchodźcy, migranci), proponujemy projekt mający następujące cele:

  1. Zwiększenie rozwoju zawodowego w zakresie umiejętności i kompetencji cyfrowych każdego z partnerów poprzez 4 Krótkoterminowe wspólne szkolenia dla pracowników.
  2. Wzmocnienie sieci współpracy między partnerami poprzez stworzenie strony internetowej o nazwie YoungWomen@Work, zawierającej najlepsze praktyki w nabywaniu umiejętności cyfrowych, fora dyskusyjne, odwróconą klasę, notatki, filmy z przechwytywaniem ekranów przez nauczycieli prowadzących zajęcia online,ebooki, itp.
  3. Uruchomienie kampanii zwiększającej świadomość - YOUNGWOMEN@WORK.

Cele zostaną osiągnięte poprzez:

  • 4 krótkoterminowe wspólne szkolenia dla pracowników, podczas których grupy docelowe poznają 4 MODUŁY w formie warsztatów:
    • 1.Digital Literacy - Women Catching Up,
    • 2.Netykieta i zagrożenia w sieci,
    • 3.Cyfrowe umiejętności biznesowe,
    • 4.Marketing internetowy
  • Strona internetowa YoungWomen@Work jako sieć cyfrowa pomiędzy organizacjami partnerskimi, która będzie rozpowszechniać wiedzę i szkolenia dla młodych kobiet za pomocą metod asynchronicznych (fora, materiały do wykładów, itp.),
  • Kampania zwiększająca świadomość, YOUNGWOMEN@WORK, gdzie nasze grupy docelowe będą współdziałać z opinią publiczną i kampania zwiększająca świadomość, YOUNGWOMEN@WORK, w ramach której grupy docelowe będą wchodzić w interakcje z opinią publiczną i przekazywać przesłanie naszego projektu dotyczące potrzeby rozwoju umiejętności cyfrowych ludziom oraz wywierać nacisk na decydentów,
  • 4 krótkie szkolenia dla młodych kobiet, zgodnie z modelem 4 Krótkoterminowe wspólne szkolenie personelu.

Transnarodowy charakter projektu pomaga wszystkim partnerom w ich rozwoju zawodowym w zakresie nauczania umiejętności cyfrowych, w porównaniu podejść oferowanych przez 5 krajów partnerskich w zakresie rozwoju umiejętności cyfrowych, w osiągnięciu większej systematyczności w pracy z młodzieżą, większej widoczności na poziomie krajowym i międzynarodowym oraz lepszej znajomości europejskich narzędzi do realizacji projektu. 

 

Partnerzy projektu:

  • SC MIXT SOURCE MANAGEMENT SRL (RO) ,
  • STANDO LTD (CY)
  • MPIRMPAKOS D. & SIA O.E. (EL) ,
  • WYZSZA SZKOLA BIZNESU I NAUK O ZDROWIU (PL)

 

Jak się z nami skontaktować?

Kontakt do koordynatora instytucjonalnego: j.wisniewski@wsbinoz.pl 

created by: Strony Internetowe Łódź