Powered by Smartsupp

Wesołych Świąt

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

MILEAGE

« wróć

Czas trwania: 01.02.2022 – 31.01.2024

Numer projektu: 2021-1-FR01-KA220-ADU-000033422

Program: Erasmus+

Kluczowa akcja: Współpraca na rzecz edukacji dorosłych

KOORDYNATOR E-SENIORS: INITIATION DES

SENIORS AUX NTIC ASSOCIATION (Francja)

WEBSITE: https://mileageproject.eu/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/mileageproject

SŁOWA KLUCZOWE:

 

 

 

 

 

Opis

Kryzys Covid-19 miał dwa skutki dla seniorów i ich relacji z technologią: (1) zwiększyli oni wykorzystanie Internetu i technologii, aby uniknąć izolacji i pozostać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi (zwłaszcza młodsi seniorzy) oraz (2) pozostali w tyle i pogłębili przepaść cyfrową (starsi seniorzy i ogólnie osoby z niższym wykształceniem i niskimi umiejętnościami cyfrowymi jeszcze przed kryzysem). Pomimo tego, że większość ("młodszych") seniorów jest zdrowa i bardzo aktywna, wielu z nich już przed kryzysem Covid-19 borykało się z pewnymi problemami, z których wiele nasiliło się podczas pandemii. Na przykład: mniejsza mobilność, większa samotność, spędzanie większej ilości czasu w jednym miejscu (w domu), trudności z robieniem zakupów spożywczych, obawy związane z chorobami i społeczeństwem, brak możliwości zabawy w takim stopniu, w jakim by chcieli. Bycie mobilnym oznacza chodzenie, ale także możliwość prowadzenia samochodu, jazdy autobusem, aby dostać się do różnych miejsc. Ponadto, w czasie kryzysu seniorzy stali się jeszcze bardziej odizolowani. Aż 9 na 10 seniorów stwierdziło, że kryzys w jakiś sposób na nich wpłynął, a większość z nich, 7 na 10, stwierdziło, że kryzys miał na nich duży wpływ "społeczny". Nie mówiąc już o tym, że w dziedzinie opieki zdrowotnej coraz więcej wizyt lekarskich, usług i produktów przenosi się do sfery online, czego wielu z nas doświadczyło w czasie pandemii.

 

W ramach projektu partnerstwo opracuje:

Raport na temat zagrożeń i barier napotykanych w środowisku cyfrowym

Raport przedstawia główne media społecznościowe (Facebook, twitter, YouTube, ale także e-mail, aplikacje komunikatorów...) i inne podobne narzędzia, które są obecnie powszechnie używane, oraz opisuje ryzyko i zagrożenia z nimi związane.

Wirtualne scenariusze zagrożeń

Partnerzy stworzą interaktywne scenariusze naśladujące rzeczywiste środowisko cyfrowe, aby umożliwić seniorom oswojenie się z narzędziami w zabawny i bezpieczny sposób. Scenariusze będą pokazywać najczęściej spotykane oszustwa, fałszywe wiadomości, techniki wyłudzania danych, fałszywe filmy itp. i zwiększą zdolność seniorów do ich rozpoznawania.

Mikro-lekcja: Jak to działa?

Mikro-lekcja miała na celu pokazanie, w jaki sposób "zagrożenia" przedstawione w scenariuszach są tworzone, przez kogo, dlaczego i w jakim celu. Aktualne materiały edukacyjne skierowane do seniorów są nieaktualne i często nie odpowiadają ich potrzebom.

Podręcznik MILEAGE dla edukatorów

Podręcznik ma na celu dostarczenie wiedzy i umiejętności, które pomogą praktykom stać się bardziej efektywnymi w tworzeniu interesującego środowiska edukacyjnego dla seniorów z wykorzystaniem zasobów MILEAGE.

 

PARTNERZY

  • Educator, spolek (Czechy)
  • FRAMEWORK associazione culturale (Włochy)
  • WYZSZA SZKOLA BIZNESU I NAUK O ZDROWIU (Polska)
  • CENTRE FOR ADVANCEMENT OF RESEARCH AND DEVELOPMENT IN EDUCATIONAL TECHNOLOGY LTD-CARDET(Cypr)

 

Jak się z nami skontaktować?

Kontakt do koordynatora krajowego: : j.komorek@wsbinoz.pl 

created by: Strony Internetowe Łódź