Powered by Smartsupp

Rekrutacja trwa

więcej

Sprawdź nasze promocje

więcej

Uczelnia z Certyfikatem

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Aqua Symphony

« wróć

2

Tytuł projektu: AquaSymphony: Adaptacja do zmian klimatu i zrównoważone wykorzystanie wody

Czas trwania: 13 miesięcy

Numer projektu: 2023-2-IT02-KA210-SCH-000184958

Program:  Erasmus +

Kluczowa akcja: Współpraca na rzecz edukacji szkolnej

Koordynator:

Strona internetowa: w budowie

Facebook: w budowie

Słowa Kluczowe: Środowisko i zmiany klimatu, Świadomość na temat Unii Europejskiej, Tworzenie nowych, innowacyjnych lub wspólnych programów nauczania lub kursów

 

 

 

 

 

OPIS

 

Zmiany klimatyczne to jeden z najważniejszych obecnie tematów. Problemy środowiskowe osiągnęły poziom zagrażający życiu, co zmusza jednostki i społeczeństwa do ponownego rozważenia swoich obowiązków i odpowiedzialności wobec natury.

Zmiany klimatu wpływają na obieg wody, znacząco zmieniając dystrybucję i dostępność zasobów wodnych.

Temat "Czysta woda i warunki sanitarne" (6. 3, 4, 5, 6 podcelów) wśród Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) ma na celu skuteczne zarządzanie zasobami wodnymi i zwiększenie efektywności wykorzystania wody w celu zapewnienia zrównoważonej gospodarki wodnej. Istnieją ważne punkty dotyczące zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi w Europejskim Zielonym Ładzie ogłoszonym przez Komisję Europejską. Są to środki, które należy podjąć w celu ograniczenia zrównoważonego zużycia/zanieczyszczenia wody i zmniejszenia wpływu zmian klimatu na zasoby wodne. Ogólnym celem porozumienia jest przeciwdziałanie zmianom klimatu, ochrona zdrowia ludzkiego i zrównoważone wykorzystanie wody. Przewiduje się, że zmiany klimatu będą miały w przyszłości różne rodzaje/silność oddziaływania. Z tego powodu wiele instytucji/organizacji na skalę globalną i lokalną prowadzi ważne działania mające na celu podniesienie świadomości w tej kwestii.

Chociaż woda jest jednym z najbardziej niezbędnych zasobów naturalnych, jest to zasób ograniczony. Wraz z rosnącym niedoborem wody, gospodarka wodna w skali globalnej zyskuje na znaczeniu z dnia na dzień. Nauczyciele mają ogromny wpływ i odpowiedzialność w wychowywaniu uczniów. Projekt, poprzez szkolenia i obserwacje dobrych praktyk, ma na celu podniesienie świadomości nauczycieli na temat adaptacji do zmian klimatu i zrównoważonego wykorzystania zasobów wodnych, poprawę ich kompetencji, wiedzy i umiejętności cyfrowych w zakresie nauczania tego przedmiotu.

rozwój językowy i wymianę kulturową wszystkich partnerów oraz przyczynienie się do ochrony zasobów wodnych poprzez stworzenie opartego na działaniach e-podręcznika dla nauczycieli z tymi osiągnięciami.

Jednym z priorytetów programu Erasmus+ na lata 2021-2027 jest zapewnienie nauczycielom niezbędnego zrozumienia i umiejętności poprzez wspieranie adaptacji do zmian klimatu i zrównoważonego wykorzystania zasobów wodnych; doskonalenie umiejętności nauczycieli w zakresie cyfrowego uczenia się i korzystania z narzędzi cyfrowych w ramach transformacji cyfrowej; dąży do różnorodności, docierając do nauczycieli z różnych dyscyplin i kultur w ramach włączenia społecznego.

W ramach projektu "AquaSymphony: Adaptacja do zmian klimatu i zrównoważone wykorzystanie wody", ma on na celu realizację horyzontalnego priorytetu "walki ze środowiskiem i zmianami klimatu" poprzez przyczynianie się do realizacji priorytetowych celów programu Erasmus +. Projekt wymaga dzielenia się międzynarodowymi doświadczeniami w zakresie priorytetu tworzenia i wdrażania strategii internacjonalizacji edukacji szkolnej (SCH) i nauczycieli. W tym kontekście realizowane będą również inne priorytety projektu.

 

REZULTATY PROJEKTU

 

Cele:

  • Podniesienie świadomości nauczycieli na temat adaptacji do zmian klimatu i zrównoważonego wykorzystania zasobów wodnych,
  • Rozwijanie ich kompetencji, wiedzy i umiejętności cyfrowych w zakresie nauczania tego przedmiotu,
  • Wspieranie rozwoju językowego i wymiany kulturowej,
  • Projekt ma na celu przyczynienie się do ochrony zasobów wodnych poprzez stworzenie e-podręcznika dla nauczycieli z tymi osiągnięciami i rozpowszechnienie go w szkołach i krajach wszystkich organizacji partnerskich (kształcących uczniów).

 

Wdrożenie:

  • Szkolenie nauczycieli i demonstracja przykładów dobrych praktyk,
  • Zaproszenie ekspertów i demonstracja przykładów dobrych praktyk,
  • Pomoże to w opracowaniu e-podręcznika dla nauczycieli składającego się z działań wspieranych cyfrowo i zwiększy wiedzę i umiejętności cyfrowe nauczycieli.
  • Przygotowanie podręcznika dla przeszkolonych nauczycieli,
  • Zapewnienie szkoleń dla nauczycieli w ich kraju z wykorzystaniem tego podręcznika przez przeszkolonych nauczycieli,
  • Wdrożenie podręcznika w szkołach,
  • Konferencja zamykająca i panel.

 

Wyniki:

  • Zapewnienie udziału 22 nauczycieli, maksymalnie 6 z każdego kraju, w międzynarodowych szkoleniach,
  • Stworzenie e-podręcznika dla nauczycieli pod kierownictwem uniwersytetu partnerskiego,
  • Przeprowadzenie lokalnych szkoleń z wykorzystaniem podręcznika dla co najmniej 220 nauczycieli w krajach partnerskich,
  • Dotarcie do 500 uczniów w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych prowadzonych przez wszystkich przeszkolonych nauczycieli korzystających z e-podręcznika dla nauczycieli w swoich klasach.

 

PARTNERZY PROJEKTU

 

  • WYŻSZA SZKOŁA BIZNESU I NAUK O ZDROWIU - Polska
  • ANKARA MILLI EGITIM MUDURLUGU - Turcja
  • COLEGIUL NATIONAL MATEI BASARAB - Rumunia 

 

Jak się z nami skontaktować?

Kontakt do koordynatora krajowego:

2023-2-IT02-KA210-SCH-000184958

created by: Strony Internetowe Łódź