Powered by Smartsupp

Wesołych Świąt

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Not To Hear but To Feel

« wróć
Not To Hear But To Feel

Czas trwania: 01-02-2020 - 31-10-2021

Numer projektu: 2019-3-TR01-KA105-079730

Program: Erasmus +

Kluczowe działanie: Mobilność edukacyjna osób

Typ działania: Mobilność młodzieży

Formularz zgłoszeniowy:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe5MbAlAonLDf2j5fnDZaAmnrciMsKA9pxbIVZgDRXZ5NIfXQ/viewform?usp=pp_url  

 

 

Społeczeństwa na świecie budują swoje wartości w zależności od położenie geograficznego, kultury, języka i przekonań. Fakt, że wartości te są bardzo różne i niejednakowe, zapewnia nam bogactwo.

Młodzi ludzie mają ogromne znaczenie w ochronie tych bogactw, podejmując próbę stworzenia pokojowego i sprawiedliwego obrazu. Celem tego projektu jest zwiększenie świadomości na temat uzależnienia od substancji, które bezpośrednio wpływają i zagrażają młodym ludziom, dzieciom, jak i całym społecznościom, podkreślając rolę i znaczenie muzyki i muzykoterapii, która jest potężnym narzędziem komunikacji, mającym chronić młodych ludzi przed czynnikami ryzyka. Według statystyk TUIK, 36 tysięcy dzieci ze 108 tysięcy, które były uczestnikami przestępstwa i zostały złapane przez jednostki bezpieczeństwa, znajdowały się pod wpływem substancji uzależniających. 84,5% dzieci stosujących substancje uzależniające było w wieku 15-17 lat, a 15% w grupie wiekowej 12-14 lat. Światowy raport narkotykowy Organizacji Narodów Zjednoczonych z 2018 r. stwierdza, że ​​na świecie jest 31 milionów osób uzależnionych od narkotyków. Chcemy, aby problem ten, który jest problemem międzynarodowym, został rozwiązany w ramach projektu Erasmus +, poprzez zaangażowanie młodych ludzi różnych narodowości oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa.

 Celem projektu jest:

  1. Podniesienie świadomości na temat przyczyn uzależnienia od narkotyków, aby chronić dzieci, młodzież, rodziny i społeczeństwo od czynników ryzyka.
  2. Wspieranie walki z uzależnieniem od narkotyków oraz przedstawianie wyników badań, opracowanych polityk i usług społecznych.
  3. Najlepszym sposobem leczenia uzależnień jest nie rozpoczynanie. Muzyka jest alternatywnym sposobem na powstrzymanie młodych ludzi od tego zagrożenia. 
  4. Zwiększenie świadomości, że muzykoterapia wchodzi w zakres medycyny komplementarnej i terapia uzależnień może być wspierana muzykoterapią.
  5. Zachęcanie naszej grupy docelowej do dyskusji na temat sposobów zapobiegania uzależnieniu od substancji i interweniowania oraz do wspierania badań na ten temat.
  6. Dotarcie do 5% z 844 tys. osób mieszkających w centrum Eskişehir w ciągu roku, aby zwiększyć ich świadomość na temat czynników zapobiegających uzależnieniu od narkotyków oraz zwiększenie widoczności placówek muzykoterapeutycznych znajdujących się w naszym mieście.
  7. Stworzenie równych szans dla osób z mniejszymi możliwościami w naszym projekcie.
  8. Podnoszenie świadomości naszych docelowych odbiorców i uczestników na temat kluczowych kompetencji i Youthpass’ów oraz podkreślenie znaczenia Youthpass’ów.
  9. Informowanie o koncepcji uczenia się przez całe życie i zachęcanie naszych uczestników do planowania własnego uczenia się i motywacji, poprzez zapewnienie technik edukacji nieformalnej odpowiednich do różnych i cząstkowych celów naszych działań.
  10. Wspieranie aktywnego obywatelstwa poprzez informowanie naszych uczestników o wartościach Erasmus +, takich jak walka z rasizmem, przedsiębiorczość, znaczenie szkolnictwa wyższego, równość szans, równość płci.
  11. Przyczynianie się do poziomu kulturowego naszych uczestników i wspieranie ich rozwoju językowego poprzez tworzenie działań wspierających naukę kultury i języka.
Koordynator projektu: 
  • Eskisehir Yeni Adim Platformu - Turcja

 

Partnerzy projektu:
  • Sdruzhenie Mozaika - Bułgaria
  • WYŻSZA SZKOŁA BIZNESU I NAUK O ZDROWIU - Polska
  • Asociatia "ARYAS" - Rumunia
  • Aktive Kosmos - Hiszpania
 
Jak się z nami skontaktować:

Kontakt do koordynatora krajowego: j.komorek@medyk.edu.pl

 

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod tym linkiem 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe5MbAlAonLDf2j5fnDZaAmnrciMsKA9pxbIVZgDRXZ5NIfXQ/viewform?usp=pp_url lub po pobraniu pliku, który następnie wypełniony należy przesłać bezpośrednio do koordynatora krajowego.

created by: Strony Internetowe Łódź