Not To Hear but To Feel
Not To Hear But To Feel
Czas trwania: 01-02-2020 - 31-10-2021
Numer projektu: 2019-3-TR01-KA105-079730
Program: Erasmus +
Kluczowe działanie: Mobilność edukacyjna osób
Typ działania: Mobilność młodzieży
Formularz zgłoszeniowy:
Społeczeństwa na świecie budują swoje wartości w zależności od położenie geograficznego, kultury, języka i przekonań. Fakt, że wartości te są bardzo różne i niejednakowe, zapewnia nam bogactwo.
Młodzi ludzie mają ogromne znaczenie w ochronie tych bogactw, podejmując próbę stworzenia pokojowego i sprawiedliwego obrazu. Celem tego projektu jest zwiększenie świadomości na temat uzależnienia od substancji, które bezpośrednio wpływają i zagrażają młodym ludziom, dzieciom, jak i całym społecznościom, podkreślając rolę i znaczenie muzyki i muzykoterapii, która jest potężnym narzędziem komunikacji, mającym chronić młodych ludzi przed czynnikami ryzyka. Według statystyk TUIK, 36 tysięcy dzieci ze 108 tysięcy, które były uczestnikami przestępstwa i zostały złapane przez jednostki bezpieczeństwa, znajdowały się pod wpływem substancji uzależniających. 84,5% dzieci stosujących substancje uzależniające było w wieku 15-17 lat, a 15% w grupie wiekowej 12-14 lat. Światowy raport narkotykowy Organizacji Narodów Zjednoczonych z 2018 r. stwierdza, że na świecie jest 31 milionów osób uzależnionych od narkotyków. Chcemy, aby problem ten, który jest problemem międzynarodowym, został rozwiązany w ramach projektu Erasmus +, poprzez zaangażowanie młodych ludzi różnych narodowości oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa.
Celem projektu jest:
- Podniesienie świadomości na temat przyczyn uzależnienia od narkotyków, aby chronić dzieci, młodzież, rodziny i społeczeństwo od czynników ryzyka.
- Wspieranie walki z uzależnieniem od narkotyków oraz przedstawianie wyników badań, opracowanych polityk i usług społecznych.
- Najlepszym sposobem leczenia uzależnień jest nie rozpoczynanie. Muzyka jest alternatywnym sposobem na powstrzymanie młodych ludzi od tego zagrożenia.
- Zwiększenie świadomości, że muzykoterapia wchodzi w zakres medycyny komplementarnej i terapia uzależnień może być wspierana muzykoterapią.
- Zachęcanie naszej grupy docelowej do dyskusji na temat sposobów zapobiegania uzależnieniu od substancji i interweniowania oraz do wspierania badań na ten temat.
- Dotarcie do 5% z 844 tys. osób mieszkających w centrum Eskişehir w ciągu roku, aby zwiększyć ich świadomość na temat czynników zapobiegających uzależnieniu od narkotyków oraz zwiększenie widoczności placówek muzykoterapeutycznych znajdujących się w naszym mieście.
- Stworzenie równych szans dla osób z mniejszymi możliwościami w naszym projekcie.
- Podnoszenie świadomości naszych docelowych odbiorców i uczestników na temat kluczowych kompetencji i Youthpass’ów oraz podkreślenie znaczenia Youthpass’ów.
- Informowanie o koncepcji uczenia się przez całe życie i zachęcanie naszych uczestników do planowania własnego uczenia się i motywacji, poprzez zapewnienie technik edukacji nieformalnej odpowiednich do różnych i cząstkowych celów naszych działań.
- Wspieranie aktywnego obywatelstwa poprzez informowanie naszych uczestników o wartościach Erasmus +, takich jak walka z rasizmem, przedsiębiorczość, znaczenie szkolnictwa wyższego, równość szans, równość płci.
- Przyczynianie się do poziomu kulturowego naszych uczestników i wspieranie ich rozwoju językowego poprzez tworzenie działań wspierających naukę kultury i języka.
Koordynator projektu:
- Eskisehir Yeni Adim Platformu - Turcja
Partnerzy projektu:
- Sdruzhenie Mozaika - Bułgaria
- WYŻSZA SZKOŁA BIZNESU I NAUK O ZDROWIU - Polska
- Asociatia "ARYAS" - Rumunia
- Aktive Kosmos - Hiszpania
Jak się z nami skontaktować:
Kontakt do koordynatora krajowego: j.komorek@medyk.edu.pl
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod tym linkiem
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe5MbAlAonLDf2j5fnDZaAmnrciMsKA9pxbIVZgDRXZ5NIfXQ/viewform?usp=pp_url lub po pobraniu pliku, który następnie wypełniony należy przesłać bezpośrednio do koordynatora krajowego.