Powered by Smartsupp

Start rekrutacji!

więcej

Drzwi otwarte

więcej

Stop depresji

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Period Empowerment Network - newsletter projektowy

« wróć

W skali globalnej szacuje się, że około 1,9 miliarda kobiet czyli około 26% światowej populacji miesiączkuje. Każda z kobiet ma okres przez średnio 65 dni w roku. Chociaż miesiączka jest normalną funkcją ciała i oznaką zdrowia reprodukcyjnego, dostępnych jest niewiele rozwiązań pozwalających radzić sobie z menstruacją; ponadto ignorancja i uprzedzenia związane z okresem wpływają na zdrowie wielu kobiet i prowadzą do frustracji.

Brak niedrogich produktów higienicznych i stosowanie materiałów o niskiej jakości predysponują kobiety do zwiększonego ryzyka zakażeń układu moczowo-płciowego, w tym bakteryjnego zapalenia pochwy. W niektórych sytuacjach, głównie w krajach o niskich i średnich dochodach, miesiączka może wpływać na edukację dziewcząt, czynić kobiety celem przemocy seksualnej lub przymusu, a także wpływać na zatrudnienie lub doświadczenia zawodowe kobiet.

Ponadto brak wody, urządzeń sanitarnych i higieny, nieodpowiednia edukacja, a także słaba infrastruktura w zakresie usuwania odpadów budzą obawy o zdrowie publiczne, zwłaszcza wśród uczennic. W kilku krajach wzrosła liczba inicjatyw politycznych, projektów i interwencji mających na celu edukację menstruacyjną i dystrybucję produktów higienicznych, aby utrzymać dziewczęta w szkole. Żeby umożliwić takim organizacjom podejmowanie świadomych decyzji, potrzebne są informacje na temat pełnego zakresu świadomości menstruacyjnej.

W związku z tym zbliżający się kurs szkoleniowy „Ścieżki do upodmiotowienia w świadomości w zakresie zdrowia menstruacyjnego” będzie miał na celu wzmocnienie zdolności osób pracujących z młodzieżą do integracji, radzenia sobie z menstruacją i higieną menstruacyjną. Poprzez warsztaty uczestnicy zdobędą umiejętności tworzenia menstruacyjnych przestrzeni dyskusyjnych z chłopcami i mężczyznami, ale zwłaszcza z dziewczętami i kobietami radzącymi sobie z tym zagadnieniem.
więcej

created by: Strony Internetowe Łódź