Self i obiekt- człowiek i człowieczeństwo w ujęciu terapii skoncentrowanej na przeniesieniu i teorii relacji z obiektem
Serdecznie zapraszamy na trzeci webinar w ramach cyklu spotkań interdyscyplinarnych: Zrozumieć człowieka- podejście pedagogiczne, kryminologiczne, psychologiczne.
Termin: 10.01.2025 r. godz. 18.00
Prowadzący: mgr Paweł Konopacki
Temat: Self i obiekt- człowiek i człowieczeństwo w ujęciu terapii skoncentrowanej na przeniesieniu i teorii relacji z obiektem
Link do spotkania Microsoft Teams:
Prowadzący:
Paweł Konopacki - psycholog i psychoterapeuta; jest magistrem psychologii i psychoterapeutą dyplomowanym zgodnie ze standardami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Psychodynamicznej. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w oparciu o paradygmat psychodynamiczny i paradygmat terapii skoncentrowanej na przeniesieniu Pracuje z pacjentami zgłaszającymi trudności osobowościowe, zaburzenia nastroju, niskie poczuciem własnej wartości, przeżywającymi trudności w stworzeniu stabilnych relacji, zmagających się z lękiem i poczuciem pustki. Posiada doświadczenie w pracy z osobami chorującymi na różne typy demencji i realizuje coroczny kurs dla studentów psychologii z zakresu opieki psychologa nad pacjentami z chorobą Alzheimera. W ramach działalności akademickiej prowadzi zajęcia z psychologii dla studentów prywatnych i państwowych uczelni wyższych.
Opis webinaru:
Nasze przeżycie interpersonalne opisać możemy, jako nieustanne afektywne angażowanie się w relację między dwoma utrwalonymi w umyśle obrazami: self (obraz i przeżycie nas samych) oraz obiektów (znaczących dla nas innych). Z tej perspektywy Człowiek i Człowieczeństwo pojmowane jest przede wszystkim, jako zindywidualizowane, zmieniające się na przestrzeni życia uwewnętrznione doświadczenie, którego rekonstrukcja w celu leczenia zaburzeń osobowości jest przedmiotem analitycznej pracy terapeutycznej. Podczas webinaru zostaną przedstawione podstawy koncepcji relacji z obiektem, przede wszystkim rozumianej jako spójnej teorii wywodzącej się z ujęcia psychodynamicznego, będącej podstawą praktyki terapeutycznej pozwalającej pomagać pacjentom z różnymi postaciami patologii osobowości.