Przedłużamy rekrutację do 31 października!

Sprawdź nasze promocje

Poczuj na własnej skórze

Jak czuje się osoba chora na schizofrenię, jakie powikłania wzroku może spowodować cukrzyca, a także, z jakimi ograniczeniami ruchowymi mogą zmagać się osoby starsze – tego między innymi mogli doświadczyć uczestnicy wyjątkowych warsztatów pod hasłem „Poczuj na własnej skórze”, które odbyły się w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

W zajęciach wzięli udział studenci i pracownicy Uczelni, a także zaproszona młodzież z XXXIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Na uczestników czekały specjalne przygotowane stanowiska:

• Stoisko z wykorzystaniem gogli VR- możliwość doświadczenia niepełnosprawności psychicznej oraz dysfunkcji wzroku.
  • Stoisko sensoryczne - możliwość doświadczenia dysfunkcji narządu ruchu i wzroku z wykorzystaniem symulatorów.
  • Stoisko neurologiczno-ruchowe - możliwość doświadczenia dysfunkcji narządu ruchu i układu nerwowego z wykorzystaniem symulatora drżenia rąk i kombinezonu symulującego fizyczne i sensoryczne ograniczenia, z którymi może borykać się osoba starsza lub osoba z niepełnosprawnością układu ruchu i nerwowego.
  • Stoisko konsultacyjne - doradztwo zawodowe obejmujące konsultacje dokumentów rekrutacyjnych, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, omówienie realiów lokalnego rynku pracy w odniesieniu do oczekiwań pracodawców (z wykorzystaniem narzędzi coachingowych).

Celem zajęć szkolenia było uwrażliwienie uczestników na osoby z niepełnosprawnościami oraz na seniorów oraz walka z dyskryminacją ze względu na wiek, czy ograniczenia.

Organizatorem zajęć była Fundacja Aktywizacja we współpracy z Pełnomocnikiem Rektora ds. osób z niepełnosprawnościami