Kolorowa Tolerancja 2024

Jak co roku w pierwszy Dzień Wiosny 21 marca, w Międzynarodowym Dniu Walki z Dyskryminacją Rasową, wystartowała Kolorowa Tolerancja!

Punktem obowiązkowym i inaugurującym XXIII edycję była akcja zamalowywania obraźliwych napisów na ulicach Łodzi. W tym roku spotkaliśmy się na ulicy Wojska Polskiego, gdzie w gronie Organizatorów - Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, przedstawicieli władz miasta, uczniów i studentów oraz mediów chwyciliśmy za pędzle, wałki, farbę, aby zakryć wulgarne i obraźliwe hasła.

Naszą Uczelnię reprezentowała Aleksandra Mysiakowska Wicekanlcerz ds. relacji zewnętrznych oraz Magdalena Kubiak, specjalista ds. promocji.

WSBiNoZ po raz kolejny jest Partnerem akcji, ponieważ idee równości, tolerancji, empatii propagowane przez Centrum Dialogu są nam równie bliskie.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest RÓWNO-RÓŻNORODNOŚĆ, a program skupia się różnorodności kulturowej mieszkańców naszego miasta, bo choć z pozoru się RÓŻNIMY, to wszyscy jesteśmy RÓWNI.