Przedłużamy rekrutację do 31 października!

Sprawdź nasze promocje

Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025

Rektor, Senat, Studenci oraz zaproszeni Goście wzięli udział w uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2024/2025 Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, która odbyła się 30 września 2024 r. w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Tegoroczna Inauguracja zgromadziła wielu znamienitych Gości. Zaproszenie Uczelni przyjął między innymi Wicewojewoda Łódzki Pan Grzegorz Majewski, Wiceprezydent Łodzi dr Adam Wieczorek, Pani Monika Malinowska – Olszowy, radna sejmiku województwa łódzkiego, Pan Dariusz Magacz wójt gminy Moszczenica Pan Stanisław Banaszek Honorowy Prezes Oddziału Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych w Piotrkowie Trybunalskim, Pani Małgorzata Biegajło Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach, Pan Maciej Szymański Wiceprezes Zarządu Klubu Sportowego Widzew Łódź, dr Karolina Kamecka Dyrektor Marketingu Medical Magnus Clinic, doc. Marek Sekieta Prezes Zarządu LODZistics, prof. dr hab. Jerzy Różański.

W swoim przemówieniu Inauguracyjnym JM Rektor prof. WSBiNoZ dr Leszek Kuras ciepło przywitał wszystkich studentów, wykładowców i pracowników Uczelni, podsumował działania i osiągnięcia minionego roku akademickiego oraz wielokrotnie podkreślał znaczenie i rolę Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi na akademickiej mapie Łodzi. Mówił także o relacjach Uczelni z otoczeniem zewnętrznym i podkreślał, że Uczelnia jest zawsze chętna i otwarta do nawiązywania współpracy, która służyć będzie wzajemnemu rozwojowi.

Podczas Inauguracji  wręczono specjalne statuetki „Zasłużony dla Uczelni” osobom oraz instytucjom, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju i aktywnej promocji Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu.

Nagrodę Senatu WSBiNoZ otrzymali:

Pan Michał Rydz Prezes Zarządu Klubu Sportowego Widzew Łódź

mł. inspektor. Rafał Mrozowski Naczelnik Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

Pan dr hab. Wojciech Welskop – do niedawna Rektor naszej uczelni

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

Władze Uczelni podziękowały i wyróżniły Panią dr Aleksandrę Słodką, cenionego wykładowcę na kierunku KOSMETOLOGIA która w tym roku obchodziła jubileusz 10-lecia pracy w Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu.

Dyplomy uznania i podziękowania odebrali także wykładowcy i pracownicy, którzy wyjątkowo zaangażowali się pracy na rzecz Uczelni. Nagrodzono również studentów naszej Uczelni, którzy w ubiegłym roku akademickim osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, aktywnie rozwijali swoje kompetencje oraz wykazali się zaangażowaniem w działania promujące WSBiNoZ.

Momentem szczególnym podczas Inauguracji była Immatrykulacja nowych Studentów, którzy dołączyli do społeczności akademickiej WSBiNoZ. Następnie nowy rok akademicki oficjalnie rozpoczął JM Rektor prof. WSBiNoZ dr Leszek Kuras słowami:

QUOD BONUM FELIX, FASTUM, FORTUNATUMQUE SIT!” – Rok akademicki 2024/20245 uznaję za otwarty!”

Gdy wybrzmiał uroczysty hymn Gaudeamus Igitur, uroczystość zwieńczył wykład inauguracyjnego, który wygłosi Pan dr hab. prof. Akademii Piotrkowskiej Mariusz Jędrzejko: „O naturze współczesnego ryzyka – czy i dlaczego społeczeństwo wiedzy przegrywa z mitami i falsyfikacjami”.