Czy odpowiednia dieta pomoże zdać maturę?

Studenci Dietetyki: Dorota Borowiecka, Edyta Maciejek, Wiktoria Makles, Patryk Bagiński, Sebastian Kujawiak pod opieką merytoryczną dr Natalii Wittek-Smorąg przeprowadzili prelekcję dla uczniów klas maturalnych I Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pabianicach.

Podczas spotkania omówiono, do czego prowadzi zaburzenie rytmu dobowego oraz jakie to wywiera negatywne skutki zdrowotne:
  • zmniejsza koncentrację
  • pamięć
  • zdolność uczenia się.
Przybliżono również młodzieży, jakie produkty w czasie intensywnej nauki warto spożywać, tak aby poprawić wydolność mózgu oraz jakość uczenia się.
Uczniowie otrzymali także przydatne przepisy na zdrowe i wzmacniające: "koktajle mocy".
Analogicznie omówiono również, jakich produktów w czasie intensywnej nauki powinno się unikać oraz jakie negatywne skutki daje ich spożywanie.

Mamy nadzieję, że wskazówki zostaną wykorzystane a MATURA ZDANA NA 5!