Powered by Smartsupp

Wesołych Świąt

więcej

Pracownia VR

więcej

Bezpieczeństwo wewnętrzne

więcej

Kryminologia

więcej

Kosmetologia

więcej

Prawo

więcej

Psychologia

więcej

Dietetyka

więcej

Pedagogika

więcej

Studia podyplomowe

więcej

Partnerzy projektu EXPERTISE spotkali się po raz czwarty

« wróć

EXPERTISE to projekt dotyczący wymiany praktyk w celu edukowania, rozpoznawania i szkolenia umiejętności sprzyjających zatrudnieniu. Realizowany w ramach programu Erasmus+.

Projekt rozpoczął się w październiku 2017 i będzie realizowany przez okres 24 miesięcy (do końca sierpnia 2019 r.).  Głównym koordynatorem jest hiszpańska instytucja Paula Montal, która we współpracy z ASPECT (Bułgaria), ACP (Grecja), VsIEduplius (Litwa), WSBiNoZ (Polska) i PROANDI (Portugalia) realizuje działania w zakresie rozwijania szeroko rozumianych kompetencji społecznych oraz kształtowania umiejętności identyfikowania potrzeb u trenerów/wychowawców/edukatorów pracujących z młodymi ludźmi, ze szczególnym zwróceniem uwagi na osoby o mniejszych możliwościach oraz ograniczonych perspektywach.  Działania są prowadzone tak aby zagwarantować młodym integrację społeczną i ułatwić poprzez szkolenia i adekwatną edukację wejście na rynek pracy. 

W ramach projektu,  w dniach 28-30 października 2018 r. w miejscowości Póvoa de Varzim (Portugalia),  odbyło się czwarte międzynarodowe spotkanie, organizatorem był partner portugalski - Proandi. W spotkaniu wzięli udział partnerzy z Grecji, Litwy, Portugalii, Polski, Hiszpanii oraz Bułgarii. Głównym celem było zapoznanie się z działalnością Proandi oraz praktyk stosowanych w pracy z młodzieżą. Portugalski partner podzielił się fachową wiedzą na temat wykorzystywanych narzędzi w edukacji młodych ludzi. Uczestnicy spotkania w trakcie zorganizowanych warsztatów mieli okazję, wspólnie z uczniami Proandi, omówić zagadnienia dotyczące emocji, jak również poznać praktyczne znaczenie inteligencji emocjonalnej w odniesieniu do różnych sytuacji społecznych i środowisk funkcjonowania ludzi.

Jako przykład dobrej praktyki Proandi zaprezentowało metodę MOOD METER („miernik” rozpoznawania emocji), która daje możliwość rozpoznawania, nazywania i rozumienia emocji, dokonania oceny tych emocji i umiejętności zarządzania nimi w środowisku pracy. Narzędzie to może znaleźć zastosowanie w wielu obszarach i być dostosowywane do określonych grup docelowych.

Kolejne spotkanie w ramach projektu oraz wymiana praktyk w zakresie rozwoju umiejętności intra i interpersonalnych odbędzie się w kwietniu br., a instytucją goszczącą będzie Eduplius z Litwy. Ostatnie, szóste spotkanie partnerskie w ramach projektu, którego organizatorem będzie WSBiNoZ,  zaplanowane jest w Polsce pod koniec maja 2018 r.   

Działania projektowe można na bieżąco śledzić:

na stronie Facebook  (https://www.facebook.com/expertiseproject/)

oraz na oficjalnej stronie projektu  (http://www.expertiseproject.eu/).

created by: Strony Internetowe Łódź